SAAZOR

Wysokowydajne frezy obwiedniowe z litej stali

Zaoszczędź czas uzbrajania dzięki frezom obwiedniowym shank-type, o małych średnicach i wielu rowkach do odprowadzania wiórów. Zmniejszenie tolerancji produkcji kół zębatych dzięki jakości frezów dokładniejszej niż klasa AA. Duża liczba rowków do odprowadzania wiórów poprawiających jakość powierzchni podczas frezowania wykańczającego. Dobre łamanie wiórów przy niewielkim obciążeniu zębów freza. Skrócenie czasu produkcji (czasy uzbrajania) przy użyciu frezów kompaktowych. Dzięki zastosowaniu kilku profili referencyjnych na jednym frezie, możliwe jest nacinanie uzębienia na wałkach z różnymi zębami w jednym mocowaniu. Nasze własne centrum powlekania PVD zawsze dostarcza odporne na ścieranie powłoki twarde, zgodnie z najnowszymi wynikami badań.

Frezy obwiedniowe z pełnego węglika spiekanego

SAAZOR posiada wieloletnie doświadczenie w produkcji frezów węglikowych. Dłuższa żywotność narzędzia dzięki odpowiedniemu doborowi gatunku węglika spiekanego i warstwy twardego materiału. Krótsze czasy produkcji dzięki wysokim prędkościom skrawania. Idealny do obróbki na sucho. Frezy pełnowęglikowe SAAZOR są dostępne w wersji trzpieniowej, otworowej lub tandemowej.

W połączeniu z najnowocześniejszymi obrabiarkami do kół zębatych można uzyskać optymalną konstrukcję freza, co może mieć duże znaczenie ekonomiczne.

Wysokowydajne wiórkowniki obwiedniowe

Informacje ogólne

Wiórkowniki pełnowęglikowe są narzędziami do obróbki wykańczającej wstępnie obrobionych, hartowanych i ulepszonych cieplnie kół zębatych w zakresie twardości od 58 do 64 HRc. Zwiększa to dokładność uzębienia wstępnego, które w zależności od geometrii może być znacznie zniekształcone podczas hartowania. To, czy szlifowanie czy honowanie jest następnie przeprowadzane, zależy od zastosowania. Dużą zaletą jest to, że w przeciwieństwie do szlifowania boków zębów, błędy współosiowości i błędy nachylenia mogą być w dużej mierze wyeliminowane w jednym przejściu podczas obróbki z zastosowaniem wiórkownika. Proces szlifowania i obróbki zgrubnej można zatem w odpowiednich warunkach ekonomicznie zastąpić operacją skivingu. Cechą charakterystyczną tych narzędzi jest ujemny kąt natarcia głowicy. W zależności od modułu i zastosowania, wynosi od -16° do -30°. Z jednej strony pozwala to na zdzieranie boków, ale z drugiej strony należy wykluczyć obróbkę sekcji głowy zeba i stóp. Dlatego do wstępnego uzębienia wymagane jest narzędzie do wypukłości, aby zapewnić swobodny bieg głowicy do skivingu. Należy unikać "nakładania się" głowy zębów koła na frez; wyjątkiem powinny być wiórkowniki z zatępiaczami krawędziowymi.

Warunki skrawania

Ze względu na wzrastającą siłę podczas cięcia można stosować tylko frezowanie synchroniczne. Prędkość skrawania zależy od modułu i twardości koła roboczego. W przypadku frezowania na mokro wynosi od 60 do 140 m/min. Prędkość posuwu zależy od wymaganej dokładności i przesuwa się w zakresie od 1 do 4 mm na obrót obrabianego przedmiotu.

Zużycie

W zależności od zastosowania dopuszczalne zużycie powinno wynosić od 0,03 mm do maks. 0,1 mm jako zaokrąglenie krawędzi skrawającej. Maksymalne dopuszczalne zużycie zależy od grubości wiórów i jest wskazywane przez początkowe odpryskiwanie. Zbyt małe posuwy, jak również zbyt małe dosówy narzedzia, np. przy poszukiwaniu wymiarów, prowadzą do nadmiernego zużycia spowodowanego odpryskami z krawędzi skrawającej na powierzchnię wiórów. Te stosunkowo duże, ale cienkie pęknięcia są spowodowane nadmiernym naciskiem z otwartej powierzchni.

Ostrzenie

Zachowanie wytrzymałości krawędzi tnących jest warunkiem koniecznym dla udanego zastosowania. Podczas szlifowania głębokiego należy zwrócić uwagę na to, aby diamentowa tarcza szlifierska i chłodziwo smarujące były w idealnym stanie, tak aby uniknąć uszkodzenia termicznego stosunkowo wrażliwych węglików spiekanych. Dalsze szczegóły techniczne dostępne są na życzenie.