LIEBHERR

Obrabiarki i systemy automatyki Liebherr

Firma Liebherr obejmuje ofertą wszystkie technologie w zakresie produkcji wysokiej klasy kół zębatych i nieprzerwanie pracuje nad ich rozwojem. Szczególne znaczenie ma tu również sprawność energetyczna maszyn. Obrabiarki Liebherr do uzębień są dostarczane do renomowanych producentów uzębień, przekładni zębatych i dużych połączeń skrętnych. Popyt na nie istnieje szczególnie w branżach motoryzacyjnej (samochody osobowe i ciężarowe) i maszyn budowlanych, ale w coraz większym stopniu również w branży energetyki wiatrowej w zakresie produkcji przekładni do siłowni wiatrowych.

Dzięki ponad sześćdziesięcioletniemu doświadczeniu firma Liebherr jest jednym z wiodących w świecie producentów obrabiarek CNC i narzędzi do uzębień oraz systemów automatyki. Bazę dla innowacyjnych produktów stanowią przyszłościowe pomysły, wysoko wykwalifikowani pracownicy oraz najnowocześniejsze urządzenia produkcyjne w poszczególnych lokalizacjach. Wyróżniają się one ekonomicznością, łatwością obsługi, jakością i niezawodnością oraz wysoką elastycznością.

Rozbudowana oferta produktów, obejmująca bramy liniowe, systemy przenoszenia palet, instalacje transportowe oraz rozwiązania integracji robotów pozwala firmie Liebherr realizować projekty we wszystkich obszarach produkcji i osiągać przy tym ponadprzeciętną dyspozycyjność systemów.

Firma Liebherr zatrudnia w sektorze obrabiarek i systemów automatyki około 1200 pracowników i dysponuje zakładami produkcyjnymi: w Kempten i Ettlingen (Niemcy), Collegno (Włochy), Saline (stan Michigan / USA) oraz Bangalore (Indie). Są one wspomagane przez kompetentnych i niezawodnych specjalistów handlowych i serwisowych w wielu lokalizacjach na całym świecie.